ismail meker
ismail meker Teşekkür
TEŞEKKÜR
Yazılarım

Bu kitabı yıllar sonra yazmam için beni ısrarlı bir şekilde teşvik eden, havacılığa gönül vermiş genç arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Kitabı yazmaya karar verdikten sonra, yazdıklarımın mümkün olabildiğince doğru olabilmesi için Kıbrıs Savaşının sadece bu yazdığım bölümüne doğrudan katılan 21 savaş pilotu, hava savunma görevlerinde çok zor şartlarda savaş yükü ile kalkarak görev yapan 2 savaş pilotu olmak üzere toplam 23 savaş pilotu, savaş sırasında Ankara, Adana ve Eskişehir gibi yerlerde açılan harekât merkezlerinde görev yapan 7, Hava Kuvvetlerindeki kurmay subay ile ve Deniz Kuvvetlerinden uçakların taarruzu sırasında gemide olan veya bu konularla ilgili bilgisi olan 3 subayla konuşmalar ve yazışmalar yaptım.

Bazı konuşmalar 6 saat sürdü. Bu konuşmalarda çok duygulu anlar yaşadığımızı, defalarca gözlerimizdeki yaşları sildiğimizi belirtmek isterim.

Bana bu görüşme ve yazışmalarda tertemiz duyguları ile cevap vermeye çalışan, yaşadıklarını doğru bir şekilde anlatma gayretinde bulunan ve isimlerini kitapta yazamadığım tüm silah arkadaşlarıma en içten teşekkürü bir borç bilirim.

İsmail Meker

                                       
ismail meker

İsmail MEKER